Valiz hazırlama tüyoları

Tatil yolculuk memleket ziyaretleri hepsinin ortak noktası olan bavul hazırlığı, çok zevkli bir iş olmakla beraber, onu alayım bunu alayım derken içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

İşte size işinizi kolaylaştıracak ve bavul hazırlanıp pratik hale getirecek bazı ipuçları;

Öncelikle tatile gideceğiniz yerin iklim ve doğa koşulları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu size yanınıza alacağınız kıyafetler konusunda fikir verecektir. İhtiyacınız olacak kıyafetlerin ve eşyaların bir listesini hazırlayın, listeye en önemli neden az önemliye doğru sıralarsanız gereksiz olabilecekleri eleyebilirsiniz. Sert malzemeleri en alta yerleştirin ayakkabı gibi ayakkabılarınızın içine takı makyaj malzemeleri parfüm gibi küçük eşyalarınızı poşetleyerek koyarsanız yer kazanmış olursunuz. Hem de kırılmaktan kurursunuz kıyafetlerinizi olabildiğince ince tabakalar halinde katlarsanız hem kırışmasını önlemiş olursunuz hem de fazladan kıyafet koyabilirsiniz.

Bavulunuzun fermuarlı ceplerine çorap iç çamaşırı tarzı eşyalarınızı koyarsanız lazım olduğunda daha rahat ulaşabilirsiniz. Yanınıza kazak hırka gibi kalın ve yer kaplayan kıyafetler alacaksanız vakumlu poşetlere koymak Harika bir fikir. Kozmetik Kişisel bakım ürünlerinin seyahat boylarını tercih ederseniz yerden tasarruf edersiniz. Elinizden geldiği kadar gereksiz eşya almamaya çalışın, hepimizin ortak problemi bu olsa gerek aldıklarımızın yarısını giymeden döneriz. Elinizin altında olması gereken şeyler için mutlaka bir el çantası kullanmalısınız. Bu çantaya peçete ıslak mendil kolonya ağrı kesici güneş gözlüğü şarj aleti kitap ya da dergi gibi eşyalarınızı koyabilirsiniz. Güneş kremi haşereler ya da alerjilere karşı krem ya da spreyler sürekli kullandığınız ilaçlarınız araç tutmasına karşı ilaçlar vitaminler yanınızda olursa çok rahat edersiniz. Bir de bavul hazırlığınızı sakın son güne bırakmayın ki eliniz ayağınız dolaşmasın. Bütün bu aşamaları atlattıysanız tatile çıkmaya hazırsınız demektir. Tatil dönüşü bavul boşaltmak yerleştirmek yok Yok sakın bunu düşünmeyin size düşen yolculuğun ve Tatilin tadını çıkarmak iyi eğlenceler

Yorum yaz