Araç kiralamak için gerekli olan belgeler

Rent a car kendinize ait bir Aracınız yok ve yol çilesinden de bıktıysanız araç kiralamak sizin için iyi bir alternatif olabilir. İsterseniz araç kiralamak için neler yapmanız gerekli Birlikte bakalım

Öncelikle araca saatlik günlük haftalık ya da aylık olarak mı ihtiyacınız var bunu belirleyin, sonra güvenilir bir kiralama şirketi ile yüz yüze iletişime geçin.

Aracınızı şehir içinde kullanacaksanız küçük motorlu ve dizel araç seyahat amaçlı kullanacaksanız suv ,4×4 araçları tercih etmelisiniz.

Ekonomik sınıfta 21 yaş orta sınıf araçlarda 25 ve üzerinde olmanız gerekiyor. En az 2 yıllık ehliyet sahibi olmalısınız, lüks araçlarda yaş sınırı 28, ehliyet sınırı ise 3 yıl ve üzerinde olması gerekiyor.

ARAÇ KİRALAMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Ehliyet fotokopisi, kimlik fotokopisi, kredi kartı, ikametgâh belgesi, imza belgelerinizi tamamlayıp aracınızı kiraladıktan sonra aracınızı Teslim alırken iyice kontrol edin. Kasko ve sigortasının olduğundan emin olun. Navigasyon ve GPRS sizin için artı avantaj sağlar. Aracı teslim alırken kiraladığınız aracın modeline göre depozito bedeli 500 ila 5000 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Aracı Teslim ettikten sonra bu Bedel tarafınıza iade edilir. 1 ve 3 günlük kiralamalarda 300 kilometre hakkınız bulunur. 3 gün ve üzerinde ise ek olarak günlük 100 kilometre daha eklenir. Araç kiraladığınız süre boyunca araçta meydana gelecek her türlü hasardan 1000 liraya kadar kiralayan kişi sorumludur. Bin lirayı Aşan hasarlarda aracın kaskosu karşılar. Aracın yakıtı dolu olarak teslim alınıp boş olarak teslim edilir. Aracı belirlenen adresten teslim alıp yine aynı Adrese Teslim etmelisiniz. Aşağı yukarı temel bilgiler bu şekilde sıralanabilir. Araç sahibi olmanın giderek zorlaştığı şu zamanlarda araç kiralamak iyi bir alternatif olabilir. Yeni bir araç almanın çok daha masraflı olacağını düşününce istediğiniz model araca kiralayarak sahip olabilirsiniz. Vergi, kasko, arıza düşünmeden rahat rahat yolculuğunuzu yaparsınız. Artan maliyetler yakıt giderleri derken araç kiralamak hayatımıza daha büyük ölçüde dahil olacağı benziyor. hem ekonomik hem kolay Seç beğen kirala

Yorum yaz